Wykorzystaj potencjał AI w handlu kryptowalutami z Neoprofit AI i zwiększ swoje zyski.
oświetlenie led

Restauracja SPA & Wellness

potęga światła

restauracja, spa & wellness – szczegóły

Oszczędności w opłatach za energię elektryczną, Salon – oświetlenie sufitu jakie wynikają z wykorzystania diodowych źródeł światła, są obok walorów dekoracyjnych podstawowym atutem w ich stosowaniu. Przedstawiona tutaj realizacja łączy te cechy, a z uwagi na fakt, że już na etapie wykańczania salonu przewidziano ten rodzaj oświetlenia dlatego całość robi tak dobre wrażenie. Na obwodzie salonu, w technice obniżonego sufitu, wzdłuż wszystkich jego ścian powstał klasyczny uskok, gzyms. W jego dolnej części przyklejono listwę dekoracyjną, która skutecznie zasłoniła białe listwy diodowe. Z kolei właściwy montaż elektryczny tej instalacji i dobór optymalnych listew pozwolił na przekształcenie typowego światła dekoracyjnego na w pełni akceptowalne światło użytkowe. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest niski pobór mocy TYLKO 98 Wat co w połączeniu z dyskretnością naszych listew diodowych daje w całości satysfakcjonujący efekt.

RESTAURACJA "ASTRA" - DĄBROWA GÓRNICZA

Mówiąc o tym miejscu jako tylko o restauracji jest delikatnie krzywdzącym. Oprócz typowej dla obiektu gastronomicznego funkcji mamy tu warty uwagi wyróżnik – salę balową, zdolną pomieścić weselnych gości czy podołać wyzwaniu organizacji pierwszej komunii. Inwestor zdecydował się na odświeżenie wnętrza obiektu, odpowiednio wcześniej kontaktując się z nami w sprawie doboru systemu oświetlenia. Zadziałanie z wyprzedzeniem pozwoliło na zaproponowanie naszej wizji wykorzystania układu pomieszczenia, zanim jeszcze na dobre zaczęto prace remontowe. Dzięki czemu mieliśmy niemal nieograniczone pole do popisu, pozwalając maksymalnie zoptymalizować koszty oświetlenia do efektu i możliwie niskiego czasu montażu.Po rozmowach i ustaleniach inwestor zdecydował się na oświetlenie RGB, mające spełniać dwojaką funkcję – typowego oświetlenia, chociaż tu trzeba zaznaczyć że raczej pomocniczego, dopełniającego klasyczne oświetlenie główne, oraz dekoracji – gdzie kolory czy animacje zmiany barw mogłyby posłużyć jako atrakcyjne urozmaicenie odbywającego się w sali wydarzenia.Skupiliśmy się na podświetleniu centralnie położonej części sufitu, gdzie zastosowano technikę obniżanego sufitu na płytach gipsowo-kartonowych. Efektem jest oświetlenie pozwalające wyeksponować tańczące na parkiecie pary, dostosowując jednocześnie barwę do gatunku muzyki czy panującego nastroju a także zaserwować animację świetlną dodającą tańcom jeszcze większej dynamiki i niepowtarzalności.Oprócz tego, postanowiliśmy wykorzystać okoliczne filary, które po otrzymaniu przy sufitowego oświetlenia krawędzi z nudnych bloków stały się świetnym kompozycyjnym dopełnieniem centralnego sufitu, rozbudowując także możliwości animacji światłem.

 

 

 

 

 

 

 

 

RESTAURACJA "BRICK" - TARNOWSKIE GÓRY

Poziom +1 to restauracja o niepowtarzalnym klimacie gdzie drewno spotyka się z cegłą, metalem i szkłem. Dodatkowym akcentem jest tutaj nasze oświetlenie LED RGB umieszczone za oparciami sof. Takie umiejscowienie taśm LED pozwoliło na podkreślenie faktury ściany wykonanej z prawdziwej cegły. Normalne wnętrze w ciągu dnia, wieczorem staje się kolorystyczną ucztą dla oka. Na tym piętrze inwestor zdecydował się na używanie barw jednolitych dla całego poziomu. Zastosowany rodzaj sterowania DMX daje mu taką możliwość i bardzo ułatwia obsługę oświetlenia LED przy tak dużym pomieszczeniu.

 

 

 

 

 

Poziom 0 to kawiarnia. Tutaj ludzie pojawiają się najwcześniej, bo już od 9 rano znajdziemy kogoś spragnionego porannej kawy. Jednak niezależnie od pory dnia wejście kawiarni wita tak samo każdego kto odwiedzi „Brick”. Dwa linie LED RGB przy podłodze prowadzą gości pomiędzy lożami prosto do baru, gdzie na szklanych, kolorowo rozświetlonych półkach stają najróżniejsze trunki. W centralnym miejscu tego poziomu, dobrze współgra z otoczeniem krajobrazowy motyw umieszczony na całej ścianie i podświetlony wyważonym, białym światłem. Także tutaj, tak samo jak w restauracji na piętrze, wieczorem kiedy zajdzie słońce pojawia się dodatkowy efekt oświetlenia LED ceglanych ścian. Sterowanie kawiarni również odbywa się statycznie za pomocą pilota na podczerwień. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk aby w sekundzie barwa światła zmieniła klimat całego wnętrza dostosowując go nastrojem do charakteru aktualnej imprezy.

 

 

 

 

 

Poziom -1 to strefa klubowa, której kolorowe serce zaczyna bić po zmroku. Już same schody opisane przez nas w zakładce „Oferta->Dom->Schody->DC-003” są tego przykładem. Tutaj jak na dwóch poprzednich piętrach lampy LED komunikują się ze sobą za pomocą standardu DMX, jednak samo sterowanie jest odmienne. Ani w restauracji ani w kawiarni nie ma potrzeby stosowania tak dynamicznego oświetlenia LED jak w dyskotece. W strefie klubowej to DJ decyduje jakie kolory, kiedy i w którym pomieszczeniu maja się pojawić.

 

 

 

 

 

Cała instalacja tego poziomu podpięta jest do konsolki sterującej dającej możliwość dynamicznego sterowania barwami. Bez przeszkód, można ją także podpiąć wprost do sprzętu DJ-a, komputera, czy sterować światłem np. w rytm muzyki. Niepowtarzalna atmosfera tego miejsca jest widoczna na pierwszy rzut oka ponieważ tutaj oświetlenie LED RGB jest podstawowym dostępnym źródłem światła. Styl retro oraz doskonale umieszczone oświetlenie z możliwością odpowiedniego dobrania kolorów tworzą nierozerwalną całość wnosząc przy tym unikalny klimat.

PRYWATNE SPA - MAŁOPOLSKIE

Oświetlenie led i lampy led swoją popularnością spowodowały, że ciężko sobie wyobrazić współczesny basen lub SPA bez ich udziału. Wielokolorowe światło led wpływa na atrakcyjność takich wnętrz nadając im odpowiedni klimat. Prezentowany przez nas basen jest tego najlepszym przykładem.Zgodnie z zamysłem inwestora, proste oświetlenie sufitowe z użyciem sterowanych pilotem listew RGB, doskonale doświetliło całą basenową przestrzeń.Inwestor świadomie zastosował energooszczędne i trwalsze w eksploatacji listwy RGB produkowane w UE. Gwarantują one dłuższą pracę w stosunku do powszechnych taśm chińskich i w połączeniu z specjalistycznym sterownikiem pozwalają na wybór dowolnych kolorów, barwnych przejść, regulacji jasności, wprowadzania pasteli, stosowanie różnych szybkości zmian kolorów i wiele innych funkcji.

 

 

 

 

GREEN HILL BUSINESS & SPA - WISŁA DZIECHCINKA

Aby dostać się do części wypoczynkowej, w której znajdziemy SPA, należy skierować się na górne piętro hotelu.Już w przedpokoju możemy poczuć klimat odpoczynku i relaksacji dzięki zastosowaniu odpowiedniego podświetlenia.Wnętrze SPA zostało oświetlone listwami RGB z centralnym sterowaniem, dające możliwość wyboru dowolnie wybranego koloru, które w połączeniu z innowacyjnymi elementami tworzą niepowtarzalny klimat.Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwoliło na stworzenie klimatycznej wypoczywalni z koloroterapią, gdzie 

ukojenie po ciężkim dniu odnajdą Państwo przy prawdziwym wodospadzie. W kompleksie SPA możemy znaleźć także Jacuzzi, nad którym kreatywne wykorzystaniem diod, daje wrażenie spędzania czasu nad rozgwieżdżonym niebem. Przechodząc dalej znajdziemy saunę fińską oraz saunę parową, w której zastosowanie naszych listw RGB, daje niezapomniany efekt.Dzięki kameralnej atmosferze i holistycznej dbałości o każdy detal, czas spędzony w Green-Hill SPA będzie doskonałą ucieczką od codzienności, pozwalającą Państwu na zasłużony odpoczynek.

 

 

 

 

Galeria