Wykorzystaj potencjał AI w handlu kryptowalutami z Neoprofit AI i zwiększ swoje zyski.
oświetlenie led

dyskoteka neowitraż

potęga światła

dyskoteka, neowitraż – szczegóły

Oferowane przez nas listwy i moduły LED to źródła światła o bardzo wysokiej trwałości. Zauważyła to współpracująca z nami firma oferująca niezwykłe rozwiązanie na wyjątkowy design pomieszczenia. Tam gdzie tanie, chińskie LED’y się nie nadają – tam uderzamy my. W połączeniu z światłem kamień ożywa, co wieczorową porą daje niesamowity efekt jednocześnie rozświetlając całe, towarzyszące Onyksowi grono wyposażenia pokoju czy kuchni pozwalając na swobodne przemieszczanie się bez użycia głównych lamp.

NEOWITRAŻ - SZTUKA A OŚWIETLENIE LED

Kim jest Adam Perun?

 

Co to jest „Neowitraż”?

 

Adam Perun (właściwie Piotr Barszczowski) urodził się w 1972 r. w Tarnowie. Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiej Akademii Teologicznej.

 

Specjalizował się w dziedzinie Komunikacji Wizualnej oraz w dziedzinie Historii Sztuki Sakralnej.

Jako artysta-plastyk, projektant grafiki użytkowej, jest autorem identyfikacji wizualnych ponad 300 firm. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz jako artysta fotografik do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą „NEOWITRAŻU” – charakterystycznego foto-kolażu komponowanego fragmentami makrofotografii.

 

W 1995 r. założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię „SYMBOL”; w 2008 r. z jego inicjatywy powstała grupa artystyczna „NEOSECESJA”, skupiająca artystów z całej Polski.Nauczyciel Podstaw Projektowania oraz Reklamy Wizualnej w tarnowskim Liceum Plastycznym. Doktorant Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

Jak mówi sam autor „otaczający mnie świat przedstawiam jako siatkę przenikających się nawzajem kształtów – jakby szachownicę czarnych i białych pól; te białe wypełniam fragmentami fotografii – krajobrazów, portretów, martwych natur…. i światło magicznie ożywiające to, co pomiędzy czernią – to wszystko składa się na efekt optyczny, który nazwałem NEOWITRAŻEM”. Więcej o artyście i jego pracach na www.adamperun.pl.

 

 

 

 

 

Prezentowane tutaj prace są w większości fotorelacją bezprecedensowego wydarzenia jakim była wystawa NEOWITRAŻY Adama Peruna na Kasprowym Wierchu – 1987 m n.p.m.
To  światło magiczne o którym powyżej pisze autor (od strony technicznej) jest w rzeczywistości naszym oświetleniem LED ukrytym w ramie tych obrazów i eksponujących jego grafikę.

 

 

NEOWITRAŻ W PRAKTYCE

 

Ten rodzaj prac nada każdemu wnętrzu oryginalnego charakteru, zaś światło wydobywające się z NEOWITRAŻU niczym „okno na świat” ożywi pokój, salon, gabinet czy pracownię.

Współcześnie sztuka i design uzupełniają się pozwalając kreatywnym dekoratorom i odważnym inwestorom tworzyć wnętrza ze smakiem i powiewem świeżości.

Przedstawione wizualizacje w prosty sposób demonstrują jak oświetlenie LED będące na usługach sztuki może wzbogacić salon w każdym domu.

Na uwagę zasługuje też fakt, że NEOWITRAŻE wyposażone w lampy LED są, niczym prawdziwy witraż, obrazami dwustronnymi. Łatwo zatem można sobie wyobrazić, jak sztuka nie tylko zdobi ścianę, lecz powiązana z architekturą pomaga tworzyć przestrzeń użytkową w postaci ścianek działowych, oryginalnych kabin prysznicowych, czy podwieszanych świetlnych sufitów.

 

DYSKOTEKA "KLUB BOGACZ" - KOLBUSZOWA

W tym przypadku przedstawiono nowocześnie wyposażoną dyskotekę „Klub Bogacz”. Naszą rolą było zaproponowanie koncepcji i wzbogacenie wnętrza oświetleniem LED współgrającym z istniejącymi rozwiązaniami. Najlepszym efektem końcowym, zgodnym z oczekiwaniem inwestora, było skierowanie światła LED bezpośrednio na sufit. W realizacji tego rozwiązania pomocny stał się boksowy układ sufitu wykończony na biało. Aktualnie wchodząc do klubu można odnieść wrażenie przenoszenia się w inny, wielobarwny i niepowtarzalny wymiar rzeczywistości.

 

 

 

 

 

To miejsce to doskonały przykład jak oświetlenie LED może zastąpić tradycyjne światło. Na pierwszy plan wysuwa się bar z niestandardowym oświetleniem RGB, którego właściwy montaż pozwolił na jednolite rozświetlenie szklanych luksfer w kolorową powierzchnię. Istotne w tym miejscu jest, że całe oświetlenie sufitowe wraz z punktowymi lampami LED oraz kurtynami świetlnymi zostało poprzez układ sterowników DMX sprzężone z komputerem.Takie rozwiązanie pozwoliło na pełne włącznie naszego światła w zestaw innych urządzeń dyskotekowych, którymi w prosty sposób i wg swoich potrzeb zarządza DJ. Nasze uniwersalne sterowniki pracujące pod sygnałem DMX pozwalają na szybką, wręcz błyskawiczną zmianę kolorystyki części lub całego pomieszczenia. W efekcie oświetlenie LED RGB zdecydowanie pomaga DJ wpływać na nastój i klimat bawiących się osób. Rozwiązanie nasze, w całości wpisuje się zatem w sprzęt oświetleniowy jaki na wyposażeniu współczesnych dyskotek powinien się znajdować.

 

 

 

 

 

 

 

Fakt który zasługuje na uznanie w oczach inwestora, a który został potwierdzony w otrzymanej referencji, to krótki termin montażu całej instalacji – zaledwie 4 dni.

 

DYSKOTEKA "KLUB STODOŁA" - SOKOLINA

Kompletny remont dyskoteki „Klub Stodoła” w Sokolinie w województwie świętokrzyskim był okazją do zastosowania nowoczesnego oświetlenia LED. Inwestorzy wiedzieli, że wykorzystanie diodowych źródeł światła w postaci lamp LED pozwoli im na uatrakcyjnienie wnętrza dyskotekowej przestrzeni. Oswietlenieled.info zostało wybrane na wykonawcę tej realizacji, gdyż zaoferowaliśmy nie tylko atrakcyjną cenę lecz zaproponowaliśmy kompletne rozwiązanie wraz z dostawą materiałów i całościowym montażem.

 

 

 

 

 

Najistotniejszym elementem tej realizacji było oświetlenie LED w zakresie podświetlanej podłogi. Liczba i rozkład podłogowych kasetonów LED jest kompromisem ceny do efektywności. Z założenia, każdy z tych podłogowych kafli powinien móc przybierać dowolny kolor. Aby uzyskać ten efekt zarówno na podłodze jak i w pozostałych obwodach świecących, całość instalacji została podłączona do specjalnie przygotowanych sterowników i za pomocą sygnału DMX może za pomocą pilota lub konsolki sterującej przybierać dowolnie wybrany kolor światła. W tej dyskotece to DJ decyduje o zmianie barw: czy to w rytmie muzyki czy własnych preferencji. Z kolei różnorodność barwowa unikalnie łączy bogactwo 17 milionów barw z rolą oświetlenia LED dla całej dyskoteki.

 

 

 

 

 

Oświetlenie LED zostało doskonale wkomponowane w większość istotnych dla całego wnętrza elementów architektonicznych. Oprócz omówionej już wcześniej podłogi, należą do nich: legary sufitowe, wszystkie schody (pełniąc zarazem rolę oświetlenia przeszkodowego), elementy oświetlenia sufitowego, czy atrakcyjna balustrada. Całość oświetlenia LED jest znakomitym uzupełnieniem klasycznych reflektorów i typowych dyskotekowych efektów specjalnych. Dyskoteka „po liftingu” nie tylko utrzymała swoich wiernych gości, lecz nową jakością pozyskuje następnych.

 

 

 

 

 

Uwaga tylko TERAZ ! Jeżeli mają Państwo kąt, wnękę, miejsce czy pomieszczenie gdzie nasze oświetlenie może nadać im zmysłowy wymiar, to prosimy o przysłanie szkicu lub cyfrowych fotografii a my je przeanalizujemy i BEZPŁATNIE w formie kosztorysu odeślemy Państwu nasze propozycje.

Galeria