Wykorzystaj potencjał AI w handlu kryptowalutami z Neoprofit AI i zwiększ swoje zyski.
oświetlenie led

Oświetlenie LED elewacji budynków Katowice

potęga światła

Oświetlenie elewacyjne i dekoracyjne budynków

Iluminacja świetlna elewacji budynków czy mówiąc inaczej ich elewacyjne oświetlenie jest jednym ze współczesnych trendów ich upiększania. Ta iluminacja jest tym ważniejsza im w bardziej prestiżowej lokalizacji miasta znajduje się ten budynek czy kamienica. To dekoracyjne światło to zaakcentowanie miejsca, podkreślenie rangi obiektu, zwrócenie uwagi na znajdujące się wewnątrz firmy czy zwykłe upiększenie ulicy bądź placu. Do tej pory walory estetyczne i koszt instalacji były głównymi kryteriami inwestorskich decyzji. Jednak od pewnego czasu doszedł NOWY składnik: „koszt zużycia energii” zainstalowanego oświetlenia. Nasze poniższe realizacje elewacyjnego oświetlenia LED najczęściej łączą wszystkie te elementy.

ELEWACJA I LED - JAK TANIO OŚWIETLIĆ BUDYNEK ?

W nawiązaniu do cech i założeń jakimi należy kierować się podczas projektowania iluminacji budynku prezentujemy poniżej naszą autorską realizacje działającą od października 2022r. 

Zlokalizowana jest w centrum Katowic przy ul. Chopina 4 i spełnia istotne założenia:
–  upiększa zrewitalizowaną kamienicę miejską;
–  podkreśla rangę placu i terenu przed budynkiem;
–  zwraca uwagę na ofertę lokalową świadczoną przez inwestora;
–  daje możliwość przyciemniania i wyboru włącz/wyłącz wybranych sekcji tego oświetlenia LED;
–  pozwala na uzyskanie powyższych atutów przy minimalnym bo TYLKO 415W poborze energii elektrycznej 🙂

 

 

 

 

 

 

 

    

Zainteresowanym dodam, że dla elewacji kamienic, podświetlanych budynków, czy miejsc użyteczności publicznej tak mały pobór energii to TOP klasa!

MIASTECZKO TWINPIGS - ŻORY

Kto z Państwa w dzieciństwie nie marzył o domku na drzewie lub nie zachwycał się filmami z bajecznymi iluminacjami świątecznymi? Wszyscy? No, nie przesadzajmy! Gdy jednak w dorosłym życiu nadarza się okazja spełnić takie zamówienie to wkraczamy w strefę czystej przyjemności z możliwości połączenia marzeń z pracą. Miasteczko Twinpigs w Żorach było dla nas takim powrotem do dzieciństwa. W końcówce 2014 roku to właśnie nasza firma została wybrana na konsultanta projektu, dostawcę oświetlenia LED oraz pełniliśmy rolę instruktora nad zespołem montażowym realizującym iluminację dla „świetlnego miasteczka”. Tydzień wytężonej pracy, prawie 3 kilometry węża świetlnego, oczywiście w energooszczędnej wersji LED, wystarczyło aby wizję gospodarzy zamienić w rzeczywistość. Podchodząc technicznie to diody w formie liniowego węża, aby mogły zachwycać wymagają szczególnej troski podczas montażu. Zastosowanie odpowiednich elementów montażowych i trwałych, uszczelnionych połączeń są niezbędnymi składnikami aby cała instalacja mogła zaświecić. O te elementy zadbano podczas realizacji iluminacyjnego oświetlenia LED. Należy tylko ubolewać, że diody w formie liniowego węża są najmniej trwałymi a uzyskany efekt niczym „lodowej krainy” dość szybko przeminie. Tym cenniejsze są nasze zdjęcia, które przybliżają uzyskany efekt 🙂 Pozwoliło to najmłodszym gościom biegać po ulicach Miasteczka Twinpigs i odkrywać je na nowo. 

NOWE ŻYCIE STAREJ CEGŁY - OŚWIETLENIE KAMIENNICY
Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność współpracować przy renowacji i gruntownym remoncie kamiennicy w Katowicach. Zmiany objęły kompletną renowację warstw zewnętrznych budynku jak i solidne przekształcenie wnętrza poprzez przebudowę klatki schodowej, renowację ścian, unowocześnianie całokształtu.Jednym z naszych zadań było oświetlenie ciągów komunikacyjnych (użytkowo) oraz rozświetlenie wnęk sufitowych (dekoracyjnie). O tym przeczytać możecie Państwo pod adresem -> KLIKDrugą częścią prac było oświetlenie zewnętrznej fasady budynku, poprzez umiejscowienie we wnękach okiennych zewnętrznych, autorskich lamp LED – oraz – najwyższego, oszklonego piętra budynku poprzez rozstawienie lamp wyposażonych w diody RGB. Całość z pewnością zaczęła przyciągać uwagę wieczorowymi porami, zarówno przechodniów jak i potencjalnych najemców.

 

 

 

OŚWIETLENIE ELEWACYJNE - LAMPY PUNKTOWE RGB
Zaprezentowane tutaj oświetlenie LED w wersji RGB było naszym pierwszym podświetleniem budynku, w jakim na życzenie inwestora, braliśmy udział wspierając lokalnego wykonawcę.Główną istotą projektu było aby wykorzystując zastane oprawy elewacyjne, zamienić działające w nich 300W metalohalogenki na energooszczędne światło LED o mocy 27W każda. Inwestor pragnął także odejść od światła białego na rzecz alternatywnego oświetlenia LED w wersji RGB ze swobodną zmianą barw.Modernizacja ta miała miejsce w Katowicach w 2007 roku i oparta została na modułach LED RGB firmy Powerled – jednej z prekursorów wprowadzania diodowych źródeł światła na polski rynek. Zastosowane rozwiązanie zostało także wyposażone w odpowiednie sterowanie pozwalające na swobodne programowanie m.in. barwy i intensywności światła LED, czasu zmian oraz pory działania i to wszystko w oparciu o zastaną na budynku 3-żyłową instalację elektryczną.

 

 

 

 

 

 

 

Dobry pomysł, właściwy projekt i odpowiednie wykonanie oświetlenia elewacyjnego pozwoliły zrealizować wizję inwestora, czyli zamienić kosztowne w eksploatacji stare białe światło na dekoracyjne, różnokolorowe i energooszczędne oświetlenie LED RGB.

Galeria